Dobíhající vzpomínky na Fukušimu

30. června 2008 v 19:42 | jeff - překlad birch |  2006
Neděle, 5.března, 2006

Dnes jsem se podíval do svého kalendáře a uvědomil jsem si, že jen před pár týdny jsem opustil Fukušimu. Právě jsem začal používat věci a to je čas odejít. Zatímco jsem se těšil na návrat na Kjůšů, myslím, že tam zanechávám opravdu dobré iaidó učitele. Doufám, že se budu moci vrátit do Fukušimy v budoucnu.
Fukušimská skupina iaidistů, se kterou jsem trénoval. Sensej Tanaka je uprostřed.

Pan Kimura mi dal DVD s 6 hodinami videí na něm. Nevím, jak je toto možné; snad používá nějaký druh komprese. V každém případě jsou tam tuny videí od různých lidí jako Jamamoto Harusuke, Kono Hjakuren, Iwata Norikazu, Tanno Sutekatsu a Kaneda Kazuhisa. Poslední dva jsou opravdu mimořádní. Sensej Tanno je teď ve Fukušimě a přeji si, abych s ním mohl trávit víc času a "vsát do sebe" více jeho poučení. Je zatraceně dobrý. A ovšem, že sensej Keneda je neuvěřitelný. Když ho vidíš provádět iai, nelíbí se ti jeho styl(někteří lidé si mohou myslet, že je to příliš robotické), ale je obtížné si představit, že někdo dělá iaidó s více ovládáním, přirozeností a přesností. A jeho seky děsivé. Když vidíš lidi, kteří jsou tak dobří, je to trochu depresivní, protože si myslíš: "Cvičím iai 15 let a nejsem z jedné třetiny tak dobrý jako oni.A pravděpodobně nebudu žít dalších 45 let ..."

Ale stejně, i když za sebou zanechávám velké učitele, věřím, že bylo dost Fukuoky a vrátim se zpět k džódó a také možná k Nitten. Mluvím-li o džódó, zde je obrázek, který jsem vyfotil dříve, ale vkládám jej sem až nyní (nevložil jsem ho již, vložil?) Policisté na vlakových zastávkách a jiných veřejných místech často při dohlížení mají džó v rukách, jako tento mladík ve stanici Nagoja.
Nikdo si z toho nedělá težkou hlavu.

vloženo Jeffem v 1:14

Původní článek můžete vidět na http://jeffsbudoblog.blogspot.com/2006/03/winding-down.html

Sunday, March 05, 2006

Winding Down
Looked at my calendar today and realized that I only have a couple weeks left in Fukushima. As usual, I have just started to get used to things and it's time to leave. While I am looking forward to going back to Kyushu, I think I am leaving behind some really great iaido teachers. I hope that I can return to Fukushima in the future.

The Fukushima Iaido group I've been training with. Tanaka Sensei is in the center.

Mr. Kimura gave me a DVD with about 6 hours of iaido videos on it. I don't know how that's possible; perhaps it's using some kind of compression. Anyhow, it's got video of tons of different people, like Yamamoto Harusuke, Kono Hyakuren, Iwata Norikazu, Tanno Sutekatsu, and Kaneda Kazuhisa. The last two are quite remarkable. Tanno Sensei is here in Fukushima and I am wishing that I could spend more time with him and "sponge" some more instruction from him. He's damn good! And of course, Kaneda Sensei is incredible. When you see him do iai, you might not like his style (some people might think it's too robotic) but it's hard to imagine anyone doing iaido with more control, grace, and precision. And his cuts are awesome. When you see people who are this good, it's a bit depressing because you think, "I've been doing iai for 15 years and I'm not even one-third as good as they are. And I probably won't live another 45 years..."

But even if I am leaving behind some great teachers, I am hoping that I will be close enough to Fukuoka to get back into jodo, and possibly Niten, too. Speaking of jodo, here's a picture I took a while back but haven't posted until now. (I haven't posted this already, have I?) Cops in train stations and other public places often stand guard with Jos (that doesn't look right ... Jo's?) in their hands, like this chap at Nagoya station.

Take it easy, everyone.

posted by Jeff at 1:14 AM 1 comments
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama