Kaple zasvěcená Hajašizakimu a iaidó, město Murajama, Jamagata

17. června 2008 v 17:41 | jeff - přeložil birch |  2006
Sobota, 1.dubna, 2006
Zde jsou obrázky, které jsem slíbil.
Je to malá odlehlá svatyně, myslím, že označuje původní místo, kde se Hajašizaki Džinsuke Šigenobu modlil za inspiraci od bohů a kde přišel nápad, co se týká iaidó.
Je zde kámen vztyčený "skutečným 20. hlavním představitelem" linie Musó Džikiden Eišin rjú senseiem Kawano.
Zde je samotná stavba kaple. Všimněte si sněhu. Byl konec března!

V myšlenkách mi uvízlo pár jiných věcí. Za prvé, byla tam velmi nevhodná stavba, která byla umístěna tak, že byla lehce připlácnutá uprostřed města s Onseny (horkými pramen). Uprostřed t města jsem nadával, že tam nepostavili samostatné domy o 3 nebo 4 poschodích, byla tam 30 patrová zrůda. Představuji si, jak někdo řekl. "Hej, postavme věž pro kanceláře ve středu tohodle venkovského pole s pšenicí". Bylo to tak nevkusné, že já i nějací jiní turisté z vlaku jsme začali o tom vtipkovat a ukazovat na to. Myslím si, že také každý rozumně skončil focením toho monstra. Ušetřím vás podrobností.

Raději k další zvláštní věci a to k vícejazyčnému popisu pro Iaidó svatyni, v angličtině a ... v ruštině (?) Jaksi podivné. Nemyslel jsme si, že jsme byli tak daleko na severu ...

vloženo Jeffem v 6:17

Saturday, April 01, 2006

Hayashizaki Iaido Shrine, Murayama town, Yamagata

Here are those pictures I was promisin'.

This is the small outlying shrine that, I think, marks the original location of the site where Hayashizaki Jinsuke Shigenobu prayed for divine inspiration and came up with the idea for iaido.

Here's a stone erected by the "True 20th Headmaster" (that's what it says, I think) of Muso Jikiden Eishin Ryu, Kawano Sensei.

Here's the shrine building itself. Note the snow. This was in late March!

A couple of other things stuck out in my mind. The first was a very out-of-place building which was located smack dab in the middle of an onsen town. There, in the middle of this town that I swear didn't have a single building over 3 or 4 stories, was this 30-floor monstrosity. Imagine if someone said, "Hey, let's build an office tower in the middle of this farmer's wheat field". It was so out-of-place that I, and some other tourists on the train, just started laughing and pointing. I think we all ended up taking pictures of it too, for some reason. I'll spare you the bandwidth.

The other rather odd thing was a bilingual sign for the Iai Shrine, in English and ... Russian (?) Kind of strange. I didn't think we were THAT far north ...

posted by Jeff at 6:17 AM 0 comments
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama