Skupina iaidistů v Beppu

15. června 2008 v 20:21 | birch |  2007
Pondělí, 15.říjen, 2007

Toto je část, kde si troufnu říct, že jsem plně začleněný-člen iaidó oddílu a né večně trpěná osoba ... (Nejsem rozhořčený!)

Onehdy v neděli byla na tréninku veliká účast, tak jsem všechny seřadil a udělal fotku. Nejsem příliš potešen výkonem mého fotáku, ale popravdě jsem nenastavil foťák moc dobře, je to moje chyba.

Přední řada(zleva do prava): Yasumatsu Sensei, Azuma Sensei, Kawamura Sensei, Sato Sensei, Nishino-san, Uramoto-san.
Zadní řada(zleva do prava): Kosaka Sensei, Tokumitsu-san, Hirota-san, Naka-san, Yamamura Sensei, Karai-san*, Hamasaki-san, Fujikawa-kun, Yoshimochi Sensei, Ishii Sensei.
*Nejsem si moc jistý se správostí čtení, ale neznám jeho skutečné jméno, protože na něj každý volá Kačan!

Všimněte si Fujikawy-kun. Myslím, že tento mladíček vyhraje Celojaponský šampionát, začal asi v 10 letech a cvičí stále. Sensei Yoshimochi je nový soke v Niten Iči rjú (vě větvi Gosho) a sensei Ishii je jeho partner při cvičení. Oba také vyučují Sekiguči rjú.
Zde je Oitský výběr pro Celojaponský šampionát pro příští týden.
Zleva do prava:
Kosaka Sensei (kategorie 7.danů) se umístil 2x nebo 3x, ale pokud vím, tak nikdy nevyhrál. Nyní píše serii článků o iaidó pro časopis Kendo Nippon. Sensei Sato (8.dan) je trenér týmu. Sensei Kawamura je jeden ze tří ZNKR 9.danů v Japonsku. Nishino-san (6.dan) přišel loni (pozn.překladatele zřejmě vstoupil loni do dódžó). Uramoto-san (5.dan) je velmi dobrý, ale asi startuje poprvé, nejsem si jistý. V každém případě přinejmenším přeji celému týmu hodně štestí, v posledních 6.měsících trénují opravdu intenzivně. Doufám, že mohou narušit "očekávané" výsledky a vyřadit favority: domácí hrdiny z Okajamy a válcující team z Čiby, který dominoval soutěži v posledních několika letech. Zlomte vaz, chlapci!

Napsal Jeff ve 4:58 AM
Původní článek v angličtině:

Monday, October 15, 2007
Beppu iaido group

This is the part where I pretend that I'm a fully-integrated member of the iaido group and not a perpetual outsider... (I'm not bitter!)

We had a big turnout the other Sunday, so I made everybody line up while I took a picture. I'm not too pleased with the performance of my camera, but I didn't really adjust the settings very well, so it's my own fault.

Front row (l-r): Yasumatsu Sensei, Azuma Sensei, Kawamura Sensei, Sato Sensei, Nishino-san, Uramoto-san.
Back row (l-r): Kosaka Sensei, Tokumitsu-san, Hirota-san, Naka-san, Yamamura Sensei, Karai-san*, Hamasaki-san, Fujikawa-kun, Yoshimochi Sensei, Ishii Sensei.
*I'm almost certainly not reading that right, but I don't know his real name because everyone calls him Kacchan!

Keep your eye out for Fujikawa-kun. That kid is going to win the All-Japans, starting in about 10 years and continuing for a while, I think. Yoshimochi Sensei is the new soke of Niten Ichi Ryu (in the Gosho-ha scheme of things) and Ishii Sensei is his training partner. Both of them also teach Sekiguchi Ryu.

Here is the team that Oita is sending to the All-Japan's next week. From left to right: Kosaka Sensei (7th dan division) has placed 2nd or 3rd a number of times, but as far as I'm aware, never won. He is currently writing a series of iaido articles for Kendo Nippon magazine. Sato Sensei (8th dan) is the team coach. Kawamura Sensei is one of only 3(?) ZNKR 9th dans in Japan. Nishino-san (6th dan) came in second last year. Uramoto-san (5th dan) is very good, but maybe is going for the first time, I'm not sure. Anyway, I wish the whole team good luck as they've been training really intensely for the last 6 months, at least. I hope they can upset the "expected" outcome and knock out the favourites: hometown heroes Okayama, and the powerhouse team from Chiba that has been dominating the competition for the last couple years. Bring it home, guys!

posted by Jeff at 4:58 AM
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama