10 prstů

9. července 2008 v 14:38 | jeff - překlad birch |  2005
Čtvrtek, 9. června, 2005

Minulý týden jsem cvičil se svým šinkenem bez nehody. Trochu jsme byl nervózní, protože to bylo poprvé, co jsem cvičil se šinkenem, ale jistě jsem se toho nebál. Bylo to trochu těžké, ačkoli .... moje seky opravdu nebyly důsledné (více než obvykle!)

Starý a poněkud věkem sešlý sensej přišel a začal mě opravovat, držení mého meče a všechno. Byl jsem trochu vylekaný, že by si chtěl sám seknout a v tom ho přerušit a říci: "Sensej, buďte opatrný! Je to šinken!" ale váhal jsem, protože jsem si myslel, že by mohl řící: "Vím to, idiote" nebo něco takového .... jinak to bylo příjemné, ale byl to takový ten vteřinový druh nervozity.

Ale celá příčina toho, že jsem cvičil se šinkenem byla ta, že opilí šašek z minulého víkendu si tak byl jistý, že bych se mohl pořezat mým "chybným nótó" a nepořezal jsem se! Jistě jsem mu to předvedl! Ha! Dobře, současně si nemyslím, že si toho tak či jinak všimnul...

Jinak jsem se tento týden vrátil ke cvičení s mým iaitem, protože je o moc lehčí (a dělá to tak řečeno pěkný, podmanivý, hlasitý svištivý zvuk!) ... během cvičení korjú (jistě s podrobně mě pozorujícím opilcem). Co jsi dělal? Bodnul jsem se do dlaně na ruce mezi palcem a ukazováčkem! Hned to nevypadalo, ale zkoušel jsem být k tomu lhostejný ... plížil jsem se... jé, dobře to krvácí! Jsem krvavý jako prase ... Okay, slip the hand up to your mouth, pretend to wipe the sweat off your lip, but actually lick the blood off (pozn. překl. tohle nevím jak přeložit.) Utřu si ruku do tvého keikogi ... dobře ... nyní doufám, že tvoje ruce nejsou také háklivé svírat saju....

Myslím, že si to zasloužím nějakým způsobem za to, že jsem byl příliš nafoukaný si myslet "možná jsem", že dělám něco špatně při nótó.

Po tréninku, Opilec (je opravdu třeba mu dát lepší jméno?) mi ukázal jeho na zakázku dělaný šinken. Naprosto krásný meč, perfektně vyvážen, skutečně blyštivý gunome-choji hamon. Právě urovnáním záležitosti si všichni můžeme horoucně přát, protože si myslíme, že nějakým způsobem bude kouzelnější cvičit lépe naše iaidó. Ach jo ...a mám také na tom svůj podíl viny.

vloženo Jeffem v 11:15 PM

Původní článek můžete najít na http://jeffsbudoblog.blogspot.com/2005/06/10-fingers.html

Thursday, June 09, 2005

10 Fingers

So last week I practiced with my shinken without incident. I was a bit nervous because it was the first time I've used a shinken, but of course I had nothing to worry about. It was a bit heavy, though... my cuts really wobbled at the end (more so than usual, even!)

The old and somewhat senile sensei came over and started correcting me, grabbing hold of my sword and everything. I was a bit scared that he would cut himself, and I was just about to interrupt him and say, "Sensei, be careful! It's a shinken!" but I hesitated because I thought he might say, "I already know that, you idiot!" or something... anyway, it was fine, but I was kind of tense there for a second.

But the whole reason I used the shinken was because that drunken fool from the previous week was so certain that I would cut myself because of my "faulty noto", and I didn't! So that sure showed him! Ha! Okay, actually, I don't think he noticed one way or the other...

Anyway, I went back to using my iaito this week because it's so much lighter (and it makes such a nice, overpoweringly loud Swoosh sound!)... So during koryu practice (with The Drunk watching me very closely, of course) what did I go and do? Stabbed myself in the palm of my hand between my thumb and forefinger! I didn't look right away, but tried to be nonchalant... sneak a peak down... oh, it's bleeding all right! Bleeding like a stuck pig I am... Okay, slip the hand up to your mouth, pretend to wipe the sweat off your lip, but actually lick the blood off. Wipe the hand on your keikogi...okay... now hope your hand's not too slippery to hold the saya...

I guess I deserve it somehow for being too conceited to think that *maybe I am* doing something wrong with my noto.

After class, The Drunk (I really need a better name for him don't I?) showed me his custom-made shinken. Absolutely beautiful sword, perfect balance, really flashy gunome-choji hamon. Just the sort of thing we all covet because we think somehow it will magically make our iaido better! Sighhhh... and I'm guilty of it too.

posted by Jeff at 11:15 PM 0 comments
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama