Kolena

1. července 2008 v 16:54 | jeff - překlad birch |  2008
Sobota, 28.června 2008

Zdá se, že jsem si trochu poranil koleno. Stalo se to při cvičení džódó, ale myslím, že je to vážný.
Nechodil jsem cvičit velmi často z toho či tamtoho důvodu, ale popravde jsem změnil místo, kam chodím posilovat, tam, co chodím teď cvičit mají posilovací stroj(pozn.překl. zřejmě na předkopávání), který je pro mě příliš malý - i s nejkrajnějším nastavením sedadla. Začal jsem z velmi stísněného sedu a mohl jsem tušit, že to způsobí obtíže mému kolenu. Jednoho dne, jsem pocítil "bodnutí" v mém levém koleni, ale nebolelo to tak moc, abych přestal.

Potom jsem šel na džódó. Obvykle se moc nezahřívám před džódó, protože mi cvičíme Kihon (pozn.překl. základní techniky) a zahřeji se "přirozenou cestou". Ale v tento den jsem ho vynechal a přeskočil přímo do korjú a zkoušel cvičit Neja no Uči. Nevyskočil jsem dost silně, tak jsem si řekl, že z pozice na jednom koleni přímo naběhnu do pozice "připraven jít". Nebylo to moc sťastné - moje nohy právě nejsou dost silné, aby to zvládly.

Další den mě moje levá noha opravdu bolela, obzvláště, když jsem šel do schodů a konkrétně, když moje koleno vracelo do propnutí. Ještě to skutečně bolí.

Tak, zkoušel jsem sám na interenetu zjistit, co s ním mám. Měl bych jít k doktorovi, ale ... jsem hlupák ... Nevím jestli jsem pojištěn na tento druh věcí, je těžké si vzít v práci volno, nebolí to tak moc, možná bych měl právě odpočívat dokud, atd.

Mezitím si přinejmenším dám pauzu od iaidó. Myslím, že moje levé koleno je na tom hůře než pravé, přímý důsledek tate-hiza, kde se vždy sedí na levé noze.

V každém případě,nemá někdo nějaké zkušenosti s tímto druhem bolesti; krátká, bodavá bolest uvnitř kolene, hodně ve středu; nastane, když propínám koleno při zatížení.

vloženo Jeffem ve 9:43 PM

Původní článek můžete najít na http://jeffsbudoblog.blogspot.com/2008/06/knees.html

Saturday, June 28, 2008

Knees

I seem to have injured my knee a little. It happened at jodo practice, but the back story is relevant, I think.

I hadn't been going to practice very often for one reason or another, but I had been going to the gym quite frequently, and lifting pretty heavy weights with my legs. I recently changed gyms and my new gym has a squat machine that is a bit too small for me - even on the furthest seat setting, I have to start from a very tight squat position and I could feel that it was putting stress on my knee. One day, I felt a "twinge" in my left knee, but it didn't hurt so much that I stopped.

Then, I went to Jodo. I don't usually warm up much before jodo, because we do Kihon and warm up "naturally". But on this particular day, I jumped right into koryu and was trying to do Neya no Uchi. I wasn't popping up strongly enough, so I was being told to go from a one-knee position, to a straight-legged "ready to go" posture. I didn't have much luck with that - my legs just aren't strong enough to launch me forward like that.

The next day, my left knee was really hurting me, especially when going up stairs and in particular when my knee straightened out. It still hurts, in fact.

So, I have been trying to do a self-diagnosis using information on the internet. I should go to the doctor, but ... simper simper ... I don't know if I have coverage for this kind of thing, it's hard to get time off work, it doesn't hurt THAT much, maybe I should just rest it for a while, etc.

In the meantime, I am taking a break from iaido, at least. I think my left knee is worse than my right knee as a direct result of tate-hiza always being done on the left side.

Anyway, anybody have any experience with this kind of pain: short, sharp pain inside the knee, very centralized, occurs when you straighten the knee out when it is bearing weight?

posted by Jeff at 9:43 PM 1 comments
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama