Nesmysly

9. července 2008 v 11:45 | jeff - překlad birch |  2005
Středa, 1.června, 2005

Ale, jděte, vím. Je to právě jeden z těch dní, kdy nemohu vymyslet název nadpisu článku. Část problému je to, že jsem zcela vyčerpaný ze včerejšího cvičení džódó. Je jasné, že potřebuji více pravidelně cvičit; nic nedělám celý týden a pak zkouším tvrdě cvičit, rozumíte mi, nemá to smysl.

Včera to bylo pěkně nepříjemné. Oteplilo se a já byl zpocený více než obvykle. Sensej Morii zkoušel opravovat celou hromadu mých zlozvyků najednou a dostávala mě právě únava a nelepšilo se to a tak pokračoval slovy:"Udělej to znovu! Ne, tak to není ... znovu. Dobře, téměř to bylo ono. Takto ne, nyní jsi to opět udělal špatným způsobem." A nepohyboval jsem se dostatečně rychle. Řekl mi něco, co mě postrčilo: "Činnost všeho se stejným tempem - to není budó". Je to pěkně strohé ....

Dnes je trenink iaidó a skutečně cítím, že zůstanu doma, ale musím jít, protože to je týden od doby, kdy podivný člověk, zcela opilý strávil 3 hodiny napadáním mě v baru. Musím každému ukázat, že jsem se neurazil nebo tak nějak. Také pan Jošimura (bývalý učitel angličtiny) se mi chystá říci, zda bych mohl či nemohl dělat zkoušky na vyšší stupeň. (Zřejmě to zkoumal.) Tak nezůstanu doma.

Jedna ze směšných věcí - opilec říkal něco o mém meči. Zeptal se mě, jestli mám šinken. Řekl jsem, že mám, zeptal se mě proč jej nepoužívám a já řekl, že se mi líbí právě moje iaitó a také že šinken je pěkně těžký. Smál se a řekl, že jeho meč je těžší než můj; odmítl jsem uvažovat, že asi toto důvod, proč jeho iaidó je tak hrozné a proč nemůže zvládnout svoje seky. Po tomto to pokračovalo prohlášením, že moje nótó je celé špatně, že bych se "určitě, určitě" pořezal, jestli bych používal šinken. Rozhodně jsem se rozhodl vzít si dnes svůj šinken a uvidím, jak to půjde. Jestliže budu moci zítra ještě psát, tak vám dám vědět.

vloženo Jeffem v 10:40 PM

Původní článek můžete najít na http://jeffsbudoblog.blogspot.com/2005/06/stuff.html

Wednesday, June 01, 2005

Stuff

Yeah, I know. It's just one of those days and I can't think of a title. Part of the problem is that I'm completely exhausted from yesterday's Jodo practice. It's clear that I need to exercise more regularly; doing nothing all week, and then trying to practice hard is getting me nowhere fast.

Yesterday was pretty tough. It's getting hot and so I was sweating more than usual. Morii Sensei was trying to fix a whole bunch of my bad habits at once, and I was just getting tired without getting any better, so he kept saying, "Do it again! No, that's not it... again. Okay, you almost got it. Nope, now you're doing the bad way again." And I wasn't moving fast enough, either. He said something that stuck with me: "Doing everything with the same timing - that's not budo." That's pretty succinct...

Tonight is Iaido practice and I really feel like staying home, but I have to go because it's been one week since that weird guy got completely drunk and spent 3 hours insulting me at the bar. I have to show everyone that I'm not offended, so I have to show up at practice or they'll think I've decided to pack it in or something. Also, Mr. Yoshimura (the ex-English teacher) is going to tell me whether or not I can do my grading. (He's been researching it, apparently.) So no staying home for me.


One of the funny things that drunk guy was saying was about my sword. He asked me if I have a shinken, I said yes, he asked me why I don't use it, and I said that I liked my iaito just fine, and also that the shinken was pretty heavy. He laughed and said that his sword was heavier than my sword; I declined to speculate that perhaps this is why his iaido is so terrible and why he can't control his cuts. After that, he went on to state that, because my noto was completely wrong, that I would "definitely, definitely" cut my hand if I used a shinken. So anyway, I have decided to bring my shinken tonight and see how it goes. If I can still type tomorrow, I'll let you know.

posted by Jeff at 10:40 PM 0 comments
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama