Starosti Starosti

9. července 2008 v 15:50 | jeff - překlad birch |  2007
Úterý, 17.dubna, 2007

Mám trochu starost o svojí nadcházející zkoušku na vyšší stupeň v iai. Nejprve ze všeho, jsem během pár týdnů moc necvičil. Cvičení v Tokiu bylo zrušeno a nyní jsem zpátky v Beppu. Sensej mi zavolal a řekl, že skutečně nebudou žádné tréninky do zkoušek. Co ... ? Tak budu muset jít na zkoušky v zimě -- jistě mohu cvičit sám, ale nedostane se mi předtím žádných přesných oprav mojí techniky. Myslím si, že je velká šance, že u zkoušky propadnu. Právě zjišťuji kolik peněz mohu dostat zpět z poplatku za zkoušky.

Druhá věc jsou moje kolena. Jednoho dne jsem dělal jedno velmi lehké cvičení, které zahrnuje cvičení v tate-hiza (sed na jednom koleni). Během cvičení jsem nic necítil, ale během dne mě koleno začalo pobolívat víc a víc. Jakmile jsem šel do postele, bylo to skutečně bolestivé a nespal jsem dobře, protože jakákoliv pozice byla bolestivá, jako kdybych rodil. Moje koleno mě nenechalo spát. Bolest zmizela během dalších pár dnů. Dneska se cítím zase dobře a tak jsem trochu cvičil. Bylo to před 4 hodinamy - tak dalece je to v pořádku ... ale nevěstí to nic dobrého!

Slyšel jsem, že problémy s koleny často pramení z nevyvážených svalových sil vpředu a vzadu stehen. Vím, že moje hamstringy jsou slabé, tak bych měl raději chodit častěji do posilovny. (Měl bych pravděpodobně dělat více věcí.)

vloženo Jeffem v 11:46 PM

Původní článek si můžete přečíst na http://jeffsbudoblog.blogspot.com/2007/04/worry-worry.html

Tuesday, April 17, 2007

Worry Worry

I'm a bit worried about my upcoming iai grading. First of all, it's in a couple weeks, and I haven't practiced much. Practices in Tokyo were cancelled, and now that I'm back in Beppu, Sensei called me and said that there wouldn't actually BE any practices until AFTER the grading. What the...? So, I will have to go in "cold" -- of course I can practice on my own, but I won't get any specific corrections to work on beforehand. So I'm thinking there's a good chance I will flunk it. I just wonder how much of my grading fee I can get back.

The second thing is my knee. I was doing a very light practice the other day, which included some tate-hiza practice (squatting on one knee). I didn't feel anything at the time, but throughout the day, my knee started feeling worse and worse. By the time I went to bed, I was really in pain and didn't sleep well because whatever position I was lying in, my knee was keeping me awake. The pain faded over the next couple days. Today, I felt back to normal so I did a bit of practice. That was 4 hours ago. So far so good ... but it doesn't bode well!

I have heard that knee problems often stem from unbalanced muscular strength on the front and back of the leg. I know my hamstrings are weak, so I should probably get into the gym more often. (I should probably do a lot of things.)

posted by Jeff at 11:46 PM 0 comments
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama